Украина, Днепропетровская область, пгт Широкое, ул. Ленина, 91 - семена почтой, самовывозом, курьером
оптом и в розницу, телефон / факс 38 066 29 777 48, 38 097 07-25-794, 38 099 95-65-538

Объявление!

  

Производители

bayer_logo.jpg
sedera.jpg
logo_clause.jpg
Nunhems.jpg
kitano-seeds.jpg
logonasko.jpg
kitano.jpg
Bejo_Zaden.jpg
logoSeminis.jpg

Поради та розради «Зеленої планети»

   Чому стовідсотково якісне зерно не завжди дає сходи, та гарний урожай.?

   Чому редиска,  редька  стрілкуються ?

  • Чому безсмертний жук-стригун?
  • Чому огірки та кабачки не сходять?
  • Чому якісні гербіциди так довго діють?

Нажаль сходи та урожай залежать тільки на третину від якості зерна,останні ж 70 відсотків залежать від природних умов, вологості  повітря , сонця ,  суховіїв,  температури  повітря, температури землі,  шкідників.

Спочатку довготривала  холодна , суха весна,  потім холодні дощі,  а далі суховіїї та палюче сонце зовсім не сприяють урожаю.

Ми з вами живемо в степовій зоні, яку називають - зоною ризикованого землеробства.

Тільки з розумним підходом до землі, зі знаннями,  великою наполегливістю, терпінням,  та з використанням новітніх засобів, таких як плівка теплична стабілізована,  агроволокно,  мульчуюча агротканина та ін. можна підкорити природу та здобути гарні врожаї.

Завжди мирні та корисні мурашки знищують  щойно посіяне насіння в землі, підгризають стебла розсади капусти ,помідорів  висмоктуючи сік рослин зі стебел при самій землі. Сучасні чорні цвіркуни завдають шкоди  роно весною з*їдаючи насіння моркви та інших культур.  Невтомно працюють і капустянки.  Дуже поширюється шкода рослинам  жуком-стригуном , який стриже всі рослини біля своєї нірки, в тому числі і культурні рослини: полуницю , розсаду овочевих культур. Тому дуже легко  не дочекатися сходів посіяних культур і втратити  молоду розсаду.

Боротися з мурахами,  капустянками,  дротянками,  слизнями є багато засобів. Наприклад , препарати престиж,  рем бек,  медветокс, анти хрущ. 

  • Чому безсмертний жук-стригун?

  Боротися з жуком-стригуном  набагато тяжче. Справа в тому, що жук-стригун дуже великий по розміру в порівнянні з колорадським жуком, тому препарати від  колорада на нього не діють.  До того ж,  цей жук не споживає ті рослини , що стриже, а тільки складає(силосує) для майбутнього покоління. Оскільки самий довготривалий отрутохімікат має захисну дію 20-30 днів, то до появи маленьких жуків-стригунів,втрачає свою дію.

Спеціалісти радять виловлювати жуків-стригунів механічним способом. Але в минулому році з*явився новий  чудовий . високоефективний  препарат «Антихрущ» для знищення цілого ряду  шкідників, варто випробувати його і для жука-стригуна.

 Чому огірки та кабачки не сходять?

 Багато скарг буває на погану схожість огірків, гарбузів, кабачків.

Одна господарка заявляє : «Я сіяла огірки згідно посівного календаря!»   Друга: «Ще з дідів-прадідів огірки садили на поминальну неділю». Нічого навіть не взійшло.

Ці аргументи дуже вірні, але не зовсім розумні в даному випадку . Дійсно  вірити в прикмети не заборонено, але цієї весни вся поминальна неділя , та ще й наступна мали температуру  повітря 12-15 градусів вдень, та наполовину нижче вночі, а температура землі і зовсім була далекою від 18-25 градусів. Саме при такій температурі сходять теплолюбові культури огірки, кабачки , огірки, дині, кавуни. При низьких температурах та огірки, кабачки зовсім не проростають  , так як  їхнє насіння просто згниє в землі без тепла.  Якщо огірки в квітні висадити в торфяні горщики чи касети для розсади, потім в травні розсадою в землю, то і час не буде втрачено, і схожість буде гарна, і огірочки будуть ранніми.

Зовсім зворотна  картина з холодостійкими культурами: морквою, петрушкою, кропом, базиліком.

Ці культури не бояться морозу і прагнуть бути посіяними зразу ж після танення снігу в природно вологу землю. Якщо спізнитись і висіяти пізніше, можна потрапити в період суховіїв  і зовсім не дочекатись  сходів. Всі ці культури в своєму складі мають жирні амінокислоти.  Як відомо жир відштовхує воду, перешкоджаючи розбуханню та проростанню зерна.

Чорнушку(насіння  цибулі) не закопують глибоко, тому що можна не дочекатись сходів.

 Чому редиска,  редька  стрілкуються ?

             Існує безліч сортів редиски та редьки, але не всі з них придатні для висіву в ранньовесняні строки, в холодну погоду та короткий світовий день.  Тому ретельно треба підбирати сорти.  Існує редиска надрання, рання , літня, і такі,  що зберігаються всю зиму – дайкони, чорна редька.

              Надранні сорти редиски:  Дабел F1.

 Насіння – це малесенькі новонароджені  дітки. У однієї мами дитина спокійна, тиха у другої,  хвороблива, плаксива;  а третя, зовсім ночей не спить. Так і  зерно: один сорт не вибагливий , стійкий ;другий – тендітний, примхливий ; третій – виростає тільки у дуже-дуже терплячих і дбайливих господарів.

 До насіння треба ставитись з такою ж любов*ю та турботою , як до новонародженого, так само дбайливо, з бережливістю.

Гарного всім урожаю!Smile

 

 

 

 

 

Обслуживание клиентов

Зелена планета - семена, инструменты, удобрения

ул. Ленина 91, смт. Широкое, Украина
Телефон: (066)29 777 48